Termalne baseny na Antałówce w Zakopanem powstały jako pierwsze w regionie. W obiekcie znaleźć można wiele atrakcji wodnych zarówno dla dorosłych, jak i dzieci.

Wybierając się ze swoją pociechą na baseny warto wcześniej sprawdzić, czy są dostępne atrakcje dla dzieci, a jeśli tak, to jaki jest wiek dziecka, które może z nich korzystać.

Brodzik dla maluszków

Tuż przy wejściu na baseny rodzice, którzy zdecydowali się wybrać na wodne atrakcje ze swoja pociechą trafią na brodzik. Woda w tym miejscu jest nie tylko ciepła, ale także bardzo płytka, dzięki czemu nawet najmniejsze dzieci mogą się bezpiecznie bawić.
Zainstalowane zostały tu małe fontanny oraz zjeżdżalnia, na której dzieciaczki mogą bezpiecznie korzystać z wodnej zabawy.

Zjeżdżalnie

Dla nieco starszych dzieci przygotowane zostały zjeżdżalnie. Najkrótsza z nich dostosowana została do zjazdu rodziców jednocześnie z dzieckiem.
Kolejne zjeżdżalnie żółta, czerwona i zielona to atrakcje dla zdecydowanie większych dzieci. Maluszki mogą poczuć dyskomfort zjeżdżając w zamkniętej róże.

Dzika rzeka

Miejscem, które przyciąga nie tylko dzieci w różnym wieku, ale także dorosłych jest dzika rzeka. Rwący nurt sprawia, że osoby unoszące się na wodzie nie muszą poruszać rękoma ani nogami, aby płynąć.
Dla dzieci, które jeszcze nie umieją pływać przygotowano w tym miejscu ułatwienia w postaci piankowych makaronów, które pomagają unosić się na wodzie.

Basen zewnętrzny

Kolejnym z miejsc, które zachęca do skorzystania jest zewnętrzny basen. Miejsce to szczególnie przyciąga zimą. Możliwość leżenia w ciepłej wodzie z przepięknym widokiem na Giewont podczas gdy wokoło leży śnieg, a mróz sięga nawet kilkunastu stopni Celsjusza jest czymś zupełnie wyjątkowym.