Kuligi dla Dzieci Zakopane

Zakopane dla Dzieci

Kuligi, Sanie w Zakopanem

Wielkim błędem byłoby przyjechać do Zakopanego zimą i nie zdecydować się na kulig, szczególnie z dziećmi, dla których będzie to fantastyczna zabawa.


Z dala od gwaru i tłumu, otuleni ciepłym kocem jedziemy saniami przez niesamowite, pokryte śniegiem tereny górskie – wystarczy sobie to wyobrazić i od razu marzymy o zimie, choć zwykle narzekamy na nią. Kulig daje wiele radości w mroźny, słoneczny, pogodny dzień, a także wieczorem, pod błyszczącym od gwiazd niebem, gdy można obserwować górskie tereny w innej, nieco bardziej tajemniczej odsłonie. Organizatorzy takich atrakcji często zabierają swych gości spod ich pensjonatów, co jest bardzo wygodne, a po kuligu zapraszają na ognisko, wspólne pieczenie kiełbasek, przy góralskiej muzyce, tańcach i blasku pochodni.

Kuligi dla dzieci w Zakopanem są okazją do miłego spędzenia czasu na powietrzu, a przecież przede wszystkim dlatego udajemy się w góry, by móc cieszyć się atmosferą tego regionu i obserwować nadzwyczajne krajobrazy. Kuligi mają długą, kilkusetletnią historię. Dawniej celebrowano dzięki nim lokalną kulturę. Dlatego bardzo dobrym pomysłem jest doświadczenie tej rozrywki, którą śmiało nazwać można tradycyjną.