Zakopane dla Dzieci

Ścieżki rowerowe

Podhale w dużym stopniu cenimy za możliwość aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Przybywając do Zakopanego lub jego okolic warto więc skorzystać z malowniczych tras rowerowych. Przejażdżki wraz z pociechami to fantastyczny plan na pogodne dni. Spędzamy wspólnie czas, zachęcamy dziecko do ruchu, oddychamy czystym, świeżym, górskich powietrzem i podziwiamy krajobrazy.


Trasy dla dzieci w Zakopanem

Trasy idealne dla najmłodszych
Rodzinom z dziećmi polecana jest trasa Zakopane – Kościelisko – Dolina Chochołowska – Zakopane. Posiada asfaltową nawierzchnię i długość ok. 18 km. Spokojna okolica sprawia, że jazda wydaje się w ogóle nie męczyć. Dolina Chochołowska robi ogromne wrażenie, czaruje rowerzystów swymi widokami, jest zalesiona, zachowała mnóstwo pierwotnego uroku, co jest jej mocną stroną. Krótsza, bo ok. 10 kilometrowa jest trasa Zakopane – Krzeptówki – Zakopane. Świetnie nadaje się dla młodszych dzieci. Wybierając ją, mijamy skocznię oraz Sanktuarium matki Bożej Fatimskiej. Część trasy wiedzie przez pola oraz dróżki leśne, dlatego jeszcze bardziej czujemy bliskość przyrody. Starszym pociechom przypadnie do gustu 12 kilometrowa trasa szlakiem architektury drewnianej, która zaczyna się na Krupówkach. Podczas przejażdżki można zwiedzać podhalańskie, cudowne zabytki.

Wypożyczalnie rowerów
Zabranie własnego roweru z domu może być kłopotliwe. Jednak to nie powód do zmartwień i rezygnowania z aktywności. W Zakopanem nie brakuje wypożyczalni rowerów, w których fachowcy dobiorą odpowiedni pojazd spełniający oczekiwania małych i dużych turystów.

Wypożyczalnia rowerów z ofertą dla dzieci