Zakopane burgery

Burger, tak jak każdy inny posiłek może być zdrowym lub szkodliwym daniem. Wszystko zależy od jego składu. Sprawdź, burgery Zakopane. Co powinien zawierać pełnowartościowy hamburger, który jest smaczny, zdrowy i warto go polecić?

Zakopane burgery – zdrowe czy nie?

Bułka z wołowym mięsem robi furorę. Hamburgery uwielbiają dzieci i dorośli.  Ale czy w tym daniu znajdują się składniki, które pozytywnie działają na ludzki organizm i nasze zdrowie? Sprawdź, czego unikać. Typowy hamburger zwykle składa się z:  

– bułka

– wołowina 

– żółty ser 

– warzywa 2

– sosy
Kiedy rozłożymy hamburgera na czynniki pierwsze, możemy zobaczyć, że najwięcej energii pozyskamy z węglowodanów w pieczywie i tłuszczów w smażonym mięsie.  Wołowina będzie dobrym źródłem pełnowartościowego białka, a dodatek warzyw sprawi, że uzyskamy naprawdę zdrowy posiłek.

Jakie dodatki powinien zawierać zdrowy hamburger?

Dobry hamburger powinien być zrobiony z antrykotu lub udźca. To wysokiej jakości mięso, które ma idealny profil aminokwasów i jest źródłem solidnej dawki białka. Dobrą wołowinę poleca się między innymi sportowcom. Dzięki niej przyspiesza się regenerację mięśni po urazach. Najlepsze lokale tworzą burgery z pieczywa, które jest  wypiekane na miejscu- to zdecydowanie zdrowsze rozwiązanie niż kupowanie gotowych bułek. Dodatki w zdrowym burgerze powinny stanowić warzywa –  to źródło witamin i składników mineralnych. Warzywa najlepiej są przyswajane przez organizm w obecności tłuszczu, a ten dostarcza smażona wołowina. Sosy robione od zera przez restaurację również są wolne od chemii.

Burgery mogą być zdrowym i pełnowartościowym posiłkiem. Nie do końca chodzi tu o kaloryczność, ale przede wszystkim o jakość składników. Pełnowartościowy hamburger nasyci nas na długo, dzięki temu nie będziemy czuć głodu przez co najmniej 3 kolejne godziny. Dlatego warto wybierać sprawdzone lokale z renomą, gdzie możemy sami skomponować ulubionego burgera.