Doliny Tatrzańskie dla rodzin z dziećmi (z wózkiem lub bez)

Wędrujemy z wózkiem

Doliny Tatrzańskie

  • Doliny Tatrzańskie do których można się wybrac z wózkiem: droga do Morsiego Oka (Dolina Rybiego Potoku) jest cała wyasfaltowana; Dolina Chochołowska – droga asfaltowa na odcinku pierwszych 4km, następn4 km droga gruntowa ale mocno ubita; Dol. Kościeliska – tu nie ma asfaltu ale wózkiem na dużych kołach można przejechać. W Chochołowskiej i Kościeliskiej jeżdżą dorożki konne więc nawierzchnia jest dość dobrze utwardzona.
  • Na spacery z małymi dziećmi polecamy wszystkie Dolinki Reglowe

Wędrówki ze starszymi dzięćmi

 

  • Dzieci w wieku szkolnym warto zacząć zabierać na górskie wycieczki – najlepiej zacząć od naszych pięknych Dolinek Reglowych (Olczyska, Strążyska, Ku Dziurze, Za Bramką, Małej Łąki, Lejowa), następnie wybrać się do Doliny Kościeliskiej, Chochołowskiej, Morskiego Oka. Kolejny krok to Ścieżka nad Reglami – np. bardzo ładna wycieczka na Sarnią Skałę i wejście na Nosal. Potem, nadal pamiętając o zasadzie stopniowania trudności możemy wraz z dziećmi wybierać się na coraz dłuższe wycieczki.
  • Górska Odznaka Turystyczna – to dla dzieci świetna motywacja do górskich wycieczek. W większości zakopiańskich kiosków Ruchu i księgarniach za parę złotych można kupić książeczki, w których dzieci zbierają pieczątki (dostępne w kasach TPN, w których sprzedawane są bilety do parku i we wszystkich schroniskach). W książeczce GOT wpisujemy trasy wycieczek, którym odpowiadają różne wartości punktowe a po zebraniu określonej liczby punktów oddajemy je do weryfikacji i za symboliczną opłatą nasze dzieci otrzymują kolejne odznaki GOT.