Z roku na rok pod Tatry przyjeżdża coraz więcej rodzin z dziećmi. Poza szlakami i górskimi szczytami w samym Zakopanem znaleźć można mnóstwo atrakcji dla dzieci. Poza tym co oferuje miasto są także dużo lepiej wyposażone komercyjne place zabaw.

Oferta Zakopanego jest bardzo dobrze dostosowana do rodzin z dziećmi. Niezależnie od wieku, każdy turysta znajdzie interesujące go zajęcie.

Bezpłatne place zabaw w Zakopanem

W samym Zakopanem znajdziemy kilka bezpłatnych placów zabaw. Największe z nich znajdują się na dolnej Równi Krupowej oraz w Parku Miejskim. Oba te place zdecydowanie różnią się od siebie.
Plac zabaw na Równi Krupowej cały został wyposażony w drewniane wieżyczki, drabinki oraz przejścia. Jest to bardzo klimatyczne miejsce nawiązujące do lokalnego folkloru.
Plac zabaw w Parku Miejskim im. Józefa Piłsudskiego urządzony został bardziej nowocześnie. Przeważają tu konstrukcje metalowe oraz plastikowe. Nie oznacza to jednak nudy i tandety. Większość z nich posiada ruchome elementy, po których można się wspinać, ślizgać oraz kręcić i huśtać.
Mniejsze place znaleźć można także na wjeździe do Zakopanego, gdzie powstała mini siłownia oraz na Szymonach.

Płatne place zabaw w Zakopanem

Bardziej wymagającym młodym turystom z pomocą przychodzą lokalni przedsiębiorcy. Na Placu pod Gubałówką, na górnej Równi Krupowej tuż obok Krupówek oraz pod Wielką Krokwią każdego lata powstają wspaniałe place zabaw.
Rodzice wybierając się w takie miejsce ze swoimi pociechami mogą liczyć na zupełnie inne atrakcje, które z pewnością przypadną do gustu dzieciom. Na palcach znaleźć można niemal wszystko. Są elektryczne samochody, którymi dzieci ścigają się po torze. Są dmuchane kule, w których chodzi się po wodzie, olbrzymie zjeżdżalnie oraz trampoliny.
Niewątpliwą atrakcją jest także największy dmuchany plac zabaw, który co roku rozkładany jest u samej góry Krupówek.

Zależnie od wieku dziecka mamy różnej wielkości zjeżdżalnie. Jest także dmuchany tor przeszkód oraz statek kosmiczny, do którego dzieci mogą wejść

– mówi Oskar Pieprzak z Letniej Zabawy w Zakopanem.