Planując ferie zimowe w Tatrach wato już wcześniej zaplanować miejsce noclegu i sprawdzić atrakcje, jakie są w okolicy. Jeżeli planujemy z najbliższymi jeździć, lub dopiero uczyć się jazdy na nartach, to Zakopane daje wspaniałe możliwości.

Zakopane od lat nazywane jako Zimowa Stolica Polski w swojej ofercie posiada bogatą ofertę atrakcji, z których można korzystać zimą. Wśród nich są także świetnie przygotowane stoki narciarskie.

Uczymy się jeździć

Rodziny z dziećmi, które stawią swoje pierwsze kroki na nartach lub snowboardzie znajdą w Zakopanem wspaniałą ofertę. Małe ośle łączki z wyciągami orczykowymi, to idealne miejsca do nauki jazdy.
Warto jednak pomyśleć, aby pierwszych kilka godzin dziecko, lub osoba dorosła, która dopiero zaczyna swoją przygodę z nartami spędziło pod bacznym okiem instruktora. Dzięki temu nie tylko uczący się zaczną szybciej jeździć, ale także nabiorą prawidłowych nawyków, które później zaowocują podczas szusowania po stoku.
Idealne do nauki małe stoki narciarskie, przy których są szkółki narciarskie i wypożyczalnie sprzętu znajdziemy pod skocznią oraz pod Nosalem.

Stoki dla bardziej zaawansowanych

W zimowej ofercie Zakopanego znajdą się także stoki, na których jeździć mogą zarówno bardziej zaawansowani narciarze, jak i tacy, którzy dopiero się uczą. Takie rodzinne stoki znajdziemy na Harendzie oraz na Polanie Szymoszkowej.
Stacja Narciarska Harenda oferuje wyciąg krzesełkowy na trasie zjazdowej dla bardziej zaawansowanych narciarzy, jak i kilka wyciągów orczykowych dla osób uczących się.
Polana Szmoszkowa, to dwa wyciągi krzesełkowe. Pierwszy z nich wwiezie narciarzy na krótszą i mniej wymagającą trasę. Druga kolej krzesełkowa wiedzie na sam szczyt zbocza pomiędzy Gubałówką, a Butorowym Wierchem. Trasa ta jest nie tylko zdecydowanie dłuższa, ale także bardziej wymagająca.
Na Polanie Szymoszkowej znajduje się także wyciąg taśmowy dla małych dzieci. Jest tu specjalnie wydzielona przestrzeń na tzw. narciarskie przedszkole z przeszkodami w kształcie bajkowych postaci, które zachęcają maluchy do jazdy.