Wypoczynek w Zakopanem to wyśmienity plan. Delektowanie się widokami, poznawanie zabytków, barwnej kultury, ciekawych tradycji, różne aktywności – tam nie można się nudzić! Polecamy przede wszystkim wyjazd zimą. Choć wielu osobom ta pora roku nie kojarzy się najlepiej, warto ją polubić i docenić jej mocne strony. Góry są wtedy bardziej tajemnicze, krajobrazy wyjątkowe, a szaleństwa na stoku nie mają końca. Istnieje również atrakcja, której nie można sobie odmówić. Kulig góralski Zakopane – wpiszcie w wyszukiwarkę to hasło, natychmiast dostrzeżecie jaką popularnością się cieszy.

Niezła frajda…

Jazda saniami przez przepiękne, pokryte śniegiem tereny, to zabawa dla dzieci i dorosłych. Podczas niej podziwiamy górskie pejzaże z nieco innej perspektywy, cieszymy się klimatem. Poza tym zupełnie odcinamy się od wszystkich spraw i trosk, skupiając wyłącznie na danej chwili, na przejażdżce i nieprawdopodobnym otoczeniu. Kuligi Zakopane opinie – zainteresujcie się tym działem w sieci, a na pewno szybko uznacie, że atrakcja jest po prostu rewelacyjna. Oceny osób, które miały okazję z niej skorzystać, skłonią was do tego, by podczas kolejnej zimowej wizyty w mieście pod Giewontem zdecydować się na przejażdżkę saniami.

W dzień lub w nocy

Do wyboru kulig w ciągu dnia lub po zmroku. Obie opcje są ciekawe. Jazda saniami w słoneczny, mroźny dzień jest świetnym doświadczeniem. Obserwujemy wtedy przykryte białym puchem wzgórza, drzewa, łąki, co z pewnością wprowadza nas w doskonały nastrój. Jednak obok oferty – kulig nocny Zakopane nie można przejść z obojętnością. Atramentowe niebo, gwiazdy, magiczna sceneria, palące się pochodnie, a na zakończenie przejażdżki ognisko w rytmach góralskiej kapeli i zabawa, jaką zapamiętamy na długo – prawda, że brzmi zachęcająco? Na stronie chocholowska.pl znajdują się wszelkie szczegóły tego typu atrakcji. Firma organizuje kuligi dla grup i ma w tym niemałe doświadczenie.

Saniami przez Dolinę Chochołowską

Spektakularnych zakątków w Tatrach nie brakuje. Jednym z takich, których nie można pominąć jest oczywiście Dolina Chochołowska. Przestrzeń, cisza, bajeczne pejzaże – wizyta w tym miejscu to obowiązkowy punkt wycieczki do Zakopanego. Dolina olśniewa o każdej porze roku. W wydaniu zimowym jest wręcz nie do opisania. Przejażdżka saniami to idealny plan na relaks i sposób na poznanie uroków tej największej w polskich Tatrach doliny.