Wybierasz się z rodziną na urlop do Zakopanego? Zimowa stolica Polski przyciąga o każdej porze roku. Zakopane jest tym miejscem na mapie Polski, gdzie atrakcyjnych sposobów spędzania czasu nie brakuje. Mnogość propozycji dla dzieci, dla dorosłych, dla seniorów, to gwarancja, że nikt się nie będzie nudził. A dzieciom zapełnisz czas w atrakcyjny sposób, na świeżym powietrzu, z konkretną dawką zabawy, emocji, adrenaliny.

Co spodoba się dzieciom?

Dzieci lubią ruch, lubią odkrywać, lubią zabawy na świeżym powietrzu. A takich atrakcji w Zakopanem nie brakuje ani latem, ani zimą. Oto kilka propozycji na spokojniejsze i aktywne spędzania czasu z dziećmi:

  • zjazd z Wielkiej Krokwi – tak, to jest możliwe, już nie tylko z dołu oglądasz jak skaczą najlepsi, możesz zjechać na pontonie ze skoczni, a to świetna zabawa dla dzieci już od siódmego roku życia – i dla dorosłych również.
  • atrakcje na Gubałówce – tutaj możesz spędzić z dziećmi cały dzień i jeszcze może zabraknąć czasu na wszystkie zabawy, zarówno latem jak i zimową porą,
  • rowery elektryczne, hulajnogi górskie – świetnym, aktywnym sposobem na spędzanie wolnego czasu jest jazda różnymi szlakami na rowerach elektrycznych i górskich hulajnogach, ta druga atrakcja dla nieco starszych dzieci, natomiast na rower można zabrać małe dzieci do fotelika,
  • papugarnia, myszogród, muzea – to propozycje na spokojniejsze spędzanie czasu, przerwę w szaleństwach, bo i taka musi być.

Jak zaplanować wyjazd z dziećmi?

W Zakopanem jest tak wiele atrakcji, że najlepiej jeszcze przed wyjazdem zaplanować każdy dzień. Istotne przy wyjeździe z dziećmi są również noclegi i wyżywienie. Dla rodzin z dziećmi wygodną opcją są apartamenty i domki. Niestety najczęściej są bez wyżywienia, ale problem śniadań rozwiązują ciepłe posiłki na dowóz. Śniadanie zamówisz przez stronę https://www.maryna.pl/. Są na tyle różnorodne, że każdy zje coś dobrego, również dzieci. W zestawie na słodko są między innymi: naleśniki, sałatka owocowa, jogurt, musli, ale też szynka, ser i warzywa. Takie śniadanie może być dla osoby dorosłej i dziecka. Inne warianty to śniadania dla wegetarian i konkretne w dwóch wersjach. Zresztą każde śniadanie jest urozmaicone. Jeśli wybieracie się na szlak, to zamówisz również bułki na drogę, jabłka, banany, jogurt, soki, wodę. A dla siebie na dobry poranek kawę. Śniadania powstają na bazie regionalnych produktów i są świetną opcją, jeśli masz noclegi bez wyżywienia.
Wybierając się na urlop na Podhale, warto z dziećmi dużo chodzić. A w Zakopanem nie brakuje prostych szlaków, na które można zabrać małe dzieci.