Relaks w Zakopanem zawsze jest udany. Nie trzeba nikogo przekonywać, że miasto wie jak zadbać o swych gości i oferuje im moc atrakcji. Co prawda miło czasem poleniuchować, ale wybierając się na Podhale znacznie lepszym rozwiązaniem będzie postawienie na aktywność na świeżym powietrzu. Proponujemy wycieczki na dwóch kółkach. Dają one niesamowitą frajdę i są ciekawym pomysłem na familijny wypoczynek. Zachwycą zarówno dorosłych, jak i ich pociechy. Rowery Zakopane – to temat, którym powinni zainteresować się wszyscy planujący odpoczynek w mieście pod Giewontem.

Aktywnie i blisko natury

Piękny, ciepły dzień, tatrzańska przyroda, górskie szczyty, cisza i spokój – prawda, że wyobraźnia zaczyna pracować? Pomyślcie jak miło spędzać czas w takich okolicznościach wraz ze swoimi maluchami. Zieleń pozytywnie na nas działa, cudowne otoczenie sprawia, że zapominamy o wszystkich problemach i cieszymy się swoim towarzystwem, skupiając na tym co tu i teraz. Prezentujemy dzieciom uroki natury, zachęcamy do poznawania gór oraz serwujemy dawkę aktywności. Obecnie, dla najmłodszych najciekawszą rozrywką często jest komputer, bądź telewizor. Dlatego tym bardziej powinniśmy pokazywać im, że są bardziej interesujące rzeczy, a czas warto spędzać na sportowo, szczególnie wśród niezwykłej przyrody. Rodzinny wypad to idealna do tego okazja.

Odpowiedni szlak rowerowy

Jazda na dwóch kółkach po górskich terenach to wyzwanie, ale nie należy się od razu zniechęcać. Wybór tras jest spory. Do dyspozycji są nie tylko te dla wprawionych cyklistów, którzy zamierzają pokonać trudne, wymagające odcinki. Nie brakuje szlaków doskonałych dla rodzin z dziećmi. Przeglądając oferty – wypożyczalnia rowerów Zakopane, zauważamy, że poza dobrymi pojazdami i potrzebnymi akcesoriami firmy te proponują też trasy. Na stronie zjazd.pl widnieje rewelacyjna opcja – trasa trip, znakomita dla dzieci od 6 lat, która rozpoczyna się na szczycie Gubałówki. Nie musimy chyba dodawać, że pokonanie jej daje wiele radości i jest świetnym doświadczeniem.

Przejażdżki na dwóch kółkach polubią młodsi i starsi, wystarczy raz przejechać malowniczą trasę, by przekonać się, że tego typu aktywność to fantastyczny pomysł na odpoczynek. Kiedy tylko pogoda dopisze warto wsiąść na rower i napawać się atmosferą Podhala, poznać jego zabytki i te miejsca, które są mniej znane, ale równie ciekawe.